Abu Dabi şəhərinin mərkəzində yerləşən Millennium Downtown oteli həm işgüzar, həm də istirahət üçün səyahət edənlər üçün əla yer təklif edir və şəhərin əsas görməli yerlərinə, biznes rayonlarına və ticarət mərkəzlərinə asanlıqla çıxışı təmin edir. Abu Dabi Milli Sərgi Mərkəzind-dən cəmi 15 dəqiqəlik məsafədə və Abu Dabi Beynəlxalq Hava Limanından yarım saatlıq məsafədə, Dubay Hava Limanından isə 90 dəqiqəlik məsafədə, regionun digər hissələrinə aparan magistral yollara asan çıxış.
Millennium Downtown Abu Dhabi rahat 236 otaq növünün, o cümlədən şəhərə heyrətamiz mənzərəsi olan Standart, Studiya, Klub otaqları və Suitlərin əla seçimi ilə hər növ səyahətçiyə xidmət göstərir.
Bütün otaqlar genişdir və pulsuz Wi-Fi, kondisioner, peyk televiziyası, yüksək sürətli internet və mini barlarla təchiz edilmişdir.
Millennium Downtown Abu Dhabi-nin qonaqları beynəlxalq mətbəxi təklif edən bütün gün açıq bufet restoranımız, Mansard salonu və şəhərə panoramik mənzərəsi olan Kafe də daxil olmaqla geniş çeşidli yemək seçimlərindən həzz ala bilərlər.
Oteldə həmçinin dam örtüyü üzgüçülük hovuzu, tam təchiz olunmuş idman zalı və bir sıra müalicə və masajlar təklif edən spa da daxil olmaqla sağlamlıq və fitnes obyektləri var.
İşgüzar səyahət edənlər üçün otel ən son audio-vizual texnologiya ilə təchiz edilmiş möhtəşəm bal zalı və bir neçə görüş otağı da daxil olmaqla geniş görüş və konfrans imkanları təklif edir.

Located in the heart of Abu Dhabi, Millennium Downtown offers a great location for both business and leisure travelers, providing easy access to the city’s major attractions, business districts and shopping malls. Just 15 minutes from Abu Dhabi National Exhibition Centre and half an hour from Abu Dhabi International Airport, and 90 minutes from Dubai Airport, it offers easy access to major highways leading to other parts of the region.
Millennium Downtown Abu Dhabi caters to all types of travelers with a choice of 236 comfortable room types, including Standard, Studio, Club Rooms and Suites with stunning city views.
All rooms are spacious and equipped with free Wi-Fi, air conditioning, satellite TV, high-speed internet and mini bars.
Guests at Millennium Downtown Abu Dhabi can enjoy a wide range of dining options, including our all-day buffet restaurant offering international cuisine, the Mansard Lounge and the Café with panoramic city views.
The hotel also features health and fitness facilities, including a rooftop swimming pool, a fully equipped gym and a spa offering a range of treatments and massages.
For business travellers, the hotel offers extensive meeting and conference facilities, including a grand ballroom equipped with the latest audio-visual technology and several meeting rooms.