İdeal olaraq Dubayın biznes bölgəsində, Deirada yerləşən və yaxın ərazidə saysız-hesabsız alış-veriş, əyləncə və alış-veriş variantları ilə Crowne Plaza Dubai Deira həm biznes, həm də istirahət üçün əla yerdir. Yaxınlıqdaki görməli yerlər, qızıl və ədviyyat bazarları, dünyanın ən böyük ticarət mərkəzi və möhtəşəm gün batımı şousu Deira Creek kruizləri ilə, qonaqlar bu 5 ulduzlu otelin eksklüziv məkanında əylənəcəklər.
Ecazkar, Crowne Plaza Dubai Deira həm turistlər, həm də işgüzar səyahət edənlər üçün ən rahat və şık yaşayış yerlərini təmin etmək üçün bu yaxınlarda təmir edilmişdir. 300 otaq və 38 suit ilə, hətta ən tələbkar müştərilərə də uyğun olmaq üçün kifayət qədər müxtəlif yaşayış yerləri var. Otaqdaxili standart şəraitə Wi-Fi girişi və peyk kanalları, kondisioner, iPod dok stansiyası və təhlükəsiz seyf olan böyük plazma televizorda media cihazları üçün “qoş və oyna” imkanları daxildir. Qonaqlar həmçinin pulsuz qəzetlər, təmtəraqlı hamam xalatları, rahat terliklər, lampa ilə iş stansiyası və gündəlik dönmə xidmətindən həzz alırlar.
Kulinariya həvəskarları Crowne Plaza Dubai Deira-nın həm təsirli, həm də cəlbedici, altı canlı yemək stansiyası və 200 ağız sulandıran menyudan ibarət qəşəng restoranında nahar etməyi sevirlər. Ədviyyat adasında yemək yeyənlər Çin, Tayland və Yapon mətbəxindən Monqol, İtalyan və Meksika mətbəxlərinə qədər inanılmaz çeşiddə seçimlərlə tanış olurlar. Üstəlik, qonaqpərvər “Tiki Bar” şəhəri kəşf etməklə keçən maraqlı bir günün ardından dincəlmək üçün əla yer təqdim edir, burada qonaqlar böyük ekranlarda idman tədbirlərini izləyərkən dadlı, sadə pub yeməkləri ilə yanaşı ixtiraçı kokteyllərdən həzz ala bilərlər. İşgüzar səfər edənlər bu otelin biznes üçün əlverişli xüsusiyyətlərindən xüsusilə təsirlənəcəklər. 1200 nəfərə qədər yerləşə bilən, hər biri ən müasir audio-vizual texnologiya ilə yaxşı təchiz olunmuş ayrı-ayrı iclas otaqları ilə arzuolunan çox az şey qalır. Ən müasir fitness mərkəzi, sauna, buxar otağı, cakuzilər və qapalı istirahət zonası olan sağlamlıq klubu da var. Qonaqların uzun bir gündən sonra dincəlmək üçün ciddi idman rejiminə sahib olmasından asılı olmayaraq, “Qəhrəmanın Sağlamlıq Klubu”, hətta sərinləşdirici içkilər, kokteyllər və digər içkilər təqdim edən rahat hovuz barı olan qapalı hovuzu ilə mükəmməl məkandır.

Ideally located in Dubai’s business district, Deira, and with countless shopping, entertainment and dining options nearby, Crowne Plaza Dubai Deira is a great place for both business and leisure. With nearby attractions, the gold and spice souks, the world’s largest shopping mall and Deira Creek cruises for the spectacular sunset show, guests will enjoy the exclusive location of this 5-star hotel.
The stunning Crowne Plaza Dubai Deira has been recently renovated to provide the most comfortable and stylish accommodation for both leisure and business travellers. With 300 rooms and 38 suites, there is enough variety of accommodation to suit even the most discerning guest. Standard in-room amenities include Wi-Fi access and a large plasma TV with satellite channels, air conditioning, an iPod docking station and a safe with a safe deposit box. Guests also enjoy complimentary newspapers, plush bathrobes, comfortable slippers, a work station with lamp and a daily turndown service.
Foodies will love dining at Crowne Plaza Dubai Deira’s stylish restaurant, which is both impressive and inviting, with six live cooking stations and 200 mouth-watering menus. Diners at Spice Island are treated to an incredible range of choices, from Chinese, Thai and Japanese cuisine to Mongolian, Italian and Mexican. Plus, the inviting Tiki Bar offers a great place to unwind after an exciting day exploring the city, where guests can enjoy inventive cocktails alongside tasty, simple pub grub while watching sporting events on the big screens. Business travellers will be particularly impressed by the hotel’s business-friendly features. With separate meeting rooms that can accommodate up to 1,200 people, each well-equipped with state-of-the-art audio-visual technology, little is left to be desired. There is also a state-of-the-art fitness centre, sauna, steam room, jacuzzis and a health club with an indoor relaxation area. Whether guests have a serious fitness regimen or want to unwind after a long day, the “Hero’s Health Club” is the perfect place to unwind, with its indoor pool, which even has a cozy pool bar serving refreshing drinks, cocktails, and other beverages.